Halı Sıkma Makineleri Nasıl Çalışır?
Halı Sıkma Makineleri Nasıl Çalışır?

Halı sıkma makinaları, yıkama işleminden sonra halıların yüksek devirlerle sıkılarak, kısa sürede kurumasını sağlayan ürünlerdir. Yıkanmış bir halı doğrudan askıda kurumaya bırakılırsa uzun süre ıslak kalacak, kötü kokuya sebep olacak ve işlerin aksamasına neden olacaktır. Halı yıkama işinde, yıkama işlemi olmazsa olmazlardandır. Aynı şekilde sıkma makinasına sahip olmadan yıkama işleminin tek başına bir yeterliliği yoktur.


Kaliteli bir halı sıkma makinası bu süreci genel olarak 3 dakikada tamamlayabilir.


Halı sıkma makinaları; tekerlekli ve körüklü model olarak ikiye ayrılır. Tekerlekli modeller alçak olduğu için yerde yıkama yapan veya dükkanında yeterli alanı bulunmayan müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Halı sıkma makinaları farklı boyut ve devir seçeneklerine sahiptir. 100 cm ile 450 cm arasında değişen iç tambur uzunlukları ve 1200, 1400, 1600 devir gibi seçeneklere sahiptir.


Halı sıkma kurutma makinaları fiyatları kullanılan malzeme yapısına ve ebatlarına göre değişmektedir. En iyi halı sıkma makinası tanbur çapı,motor gücü göz önünde bulundurularak seçilebilir.


Halı sıkma makinası dendiğinde akla gelen ilk şey halıyı sıkmak olsa da bu makinayla aynı zamanda battaniye ve yorgan da sıkabilirsiniz.